Ta strona korzysta z plików cookie.
Naturalna
karma dla psów
background page

Wskazówki prawidłowego przechowywania suchej karmy

Marka SANCANI wkłada dużo wysiłku w opracowanie receptur karmy, tak aby była ona oparta na naturalnych, pełnowartościowych i sprawdzonych składnikach, a proces produkcji przyczyniał się do zachowania cennych wartości odżywczych. Żaden z producentów czy dystrybutorów karmy zazwyczaj nie informuje o skutkach jej złego przechowywania. Postanowiliśmy to zmienić i uświadomić właścicieli, hodowców i wszystkich miłośników zwierząt, jak ważne jest prawidłowe przechowywanie karmy i zabezpieczanie jej przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

PAMIĘTAJ! Zbyt wysoka temperatura, nasłonecznienie, wilgoć oraz zbyt długi okres przechowywania karmy skutkuje zmniejszeniem zawartości substancji odżywczych oraz niszczenie cennych makro- i mikroelementów. Przechowywana w niewłaściwy sposób karma staje się idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów, pleśni i innych alergenów, które mogą być groźne dla psa.

Zarówno otwarta jak i nieotwarta karma powinna być obowiązkowo przechowywana w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła takich jak kaloryfer czy słońce. Idealne warunki to stała temperatura w okolicach 21 stopni oraz wilgotność poniżej 14%.

PAMIĘTAJ! Wydrukowane na opakowaniach karm terminy przydatności do spożycia odnoszą się TYLKO do fabrycznie zamkniętych opakowań.

Należy pamiętać, że po upływie 6-7 tygodni od otwarcia wartość odżywcza karmy spada. Pod wpływem tlenu dochodzi do utleniania zawartych w karmie tłuszczy oraz zmniejszenia zawartości witamin i minerałów.

Po otwarciu karmy zalecamy przechowywanie oryginalnego worka z karmą w nieprzezroczystym, plastikowym lub metalowym pojemniku zamykanym hermetycznie. Należy również zachować oryginalne opakowanie, bo znajdują się tam ważne informacje pozwalające na identyfikację produktu: nr partii, z której pochodzi produkt, data produkcji.

Stosując się do powyższych zaleceń możesz mieć pewność, że zakupiona przez Ciebie karma zachowa wszystkie cenne składniki, a Twój pupil będzie otrzymywał pokarm w pełni pokrywający jego całodzienne zapotrzebowanie na wartości odżywcze.

Zalecenia odnośnie zmiany karmy

Nową karmę należy wprowadzać stopniowo, zaczynając od 10-15% dawki dziennej i mieszać z dotychczasowo podawaną karmą. Okres ten powinien trwać minimum kilka dni. W pierwszych dniach może wystąpić rozluźnienie kału. Jego konsystencja powinna się po kilku dniach unormować. W przeciwnym przypadku należy skonsultować się z nami lub z lekarzem weterynarii.